Kim są najbardziej inspirujące polskie kobiety?

Historie tych czterech kobiet warto poznać. Są niezależne, silne, inspirują do działania i do życia w zgodzie ze swoimi wartościami. Przede wszystkim zmagają się z problemami na miarę swoich czasów. Podejmują ważne życiowe wybory nad którymi ja i Ty być może też się zastanawiamy.

Marta Gastoł – autorka cyklu o inspirujacych kobietach

Do napisania cyklu zaprosiłam Martę Gastoł, absolwentkę filologii polskiej na UW oraz studentkę prawa na UKSW. O swoim zaangażowaniu w projekt Marta pisze:

„Chciałabym napisać cykl dotyczący różnych znanych kobiet oraz o tym, co mnie zafascynowało bądź zainspirowało. Część z nich to postaci historyczne, część to osoby żyjące współcześnie. To, co je łączy to przede wszystkim fakt, że żyją zgodnie z własnymi zasadami, są wierne wyłącznie sobie. Każda z nich musiała podejmować w życiu trudne decyzje.”

Pierwszy artykuł o Marii Skłodowskiej- Curie przeczytacie klikając tutaj. Oto jeden fragment, który szczególnie zapadł mi w pamięć:

„Do tej pory bardzo często kobiety musza wybierać: kariera czy rodzina. Uznaje się, że kobieta może wybrać tylko jedno (choć mężczyzn przed takim wyborem się nie stawia) …”

fragment: przeczytaj cały artykuł tutaj

Zapisz się na newsletter Filozofii Życia, żeby świeżą dawkę kobiecej inspiracji otrzymywać prosto do swojej skrzynki pocztowej. Newsletter wysyłam raz na dwa – trzy tygodnie. Między nudnymi notyfikacjami o zmianach regulaminu na Allegro, a stresującymi wiadomościami od Twojej szefowej, ten newsletter będzie przyjemnym i wspierającym dodatkiem do Twojego dnia. 🙂

Zapraszam Cię również serdecznie do obserwowania Filozofii Życia na fb oraz instagramie, znajdziesz tam dużo wartościowych informacji i nowinek.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: