Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?

Dla mnie najważniejsze jest życie w harmonii. Odczuwam wtedy wewnętrzny spokój.

Dążę do harmonii gdzie każda z trzech najważniejszych sfer życia jest przeze mnie zaopiekowana. Są nimi: spełnienie zawodowe, samorozwój i samoakceptacja. W tym artykule dowiesz się co w moim rozumieniu kryje się pod każdą z tych sfer.

Gotowa określić własną filozofię życia?


Do każej z 3 poniższych części artykułu podpięłam darmowe karty pracy do pobrania, które pomogą Ci w określeniu własnych potrzeb.

Jeśli ciekawi Cię moja historia oraz jak filozofię życia implementuję w moim codziennym życiu, zapraszam Cię również do odsłuchania lub do przeczytania 020 odcinka podcastu ‚Jak odkryć swoją filozofię życia’. Ten artykuł inspirowany jest moimi przemyśleniami właśnie z tego odcinka.


3 najważniejsze sfery życia

  1. Spełnienie zawodowe

Być spełnioną zawodowo oznacza dla mnie robienie czegoś co naprawdę kocham, tego w czym jestem dobra, czego świat potrzebuje oraz za co inni są gotowi mi zapłacić. Brzmi znajomo?

Opowiadałam Wam już o Ikigai, japońskiej filozofii dzięki której nasza praca sprawia nam prawdziwą satysfakcję. Zajrzyj na poniższy diagram i sprawdź gdzie na ten moment stoisz ze swoją pracą. Czego brakuje? Co już dzisiaj możesz zrobić, żeby zrobić mały krok w kierunku spełnienia zawodowego – Ikigai?

Kartę pracy ‚Jak się czujesz w pracy?’ do pobrania tutaj.

Ikigai to polączenie 4 aspektów pracy

2. Samoakceptacja

Nie jest to równoznaczne z polubieniem siebie w całości. Nie musimy tego od siebie oczekiwać. Dla przykładu, nie lubimy każdej cechy charakteru naszych bliskich i przyjaciół, a mimo to, kochamy ich i szanujemy. Zaakceptowanie, że są części nas które w sobie lubimy i których nie lubimy to piękny krok w kierunku samoakceptacji.

Czy akceptujesz siebie dzisiaj taką jaką jesteś?

Pobierz kartę pracy „Jak odkryć swoją wewnętrzną moc”

Pobierz kartę pracy

3. Samorozwój

Samorozwój rozumiem jako robienie rzeczy w zgodzie ze sobą. Cytując siebie samą z podcastu:

Zaufanie sobie w tym, że jednego dnia mamy spadek energii, drugiego dnia jesteśmy gotowe i uważamy, że za mało się dzieje. Takie stawienie się w tym dniu taką jaką się jest. Stawienie się w tej praktyce życia.”

Czy w swoich codziennych działaniach ufasz sobie i swojej intuicji?

Czy działasz w zgodzie ze swoimi potrzebami?

Pobierz kartę „Mapa Marzeń” gdzie w każdym z 9 kwadratów wypisujesz słowa skojarzenia, które pokażą Ci jak chcesz żyć i co jest dla Ciebie ważne. Dzięki temu będziesz mogła rowijać się w kierunku zgodnym ze sobą i swoimi potrzebami. Kartę pracy znajdziesz tutaj.

Pobierz kartę pracy

Więcej kart pracy do indywidualnego wypełniania znajdziesz w zakładce materiały.

Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu swojej filozofii życia, skontaktuj się ze mną, chętnie Ci pomogę 🙂

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: